Biografický slovník Popradu

Slovník osobností

Home Písmeno I Ivan, Branislav, Ing. arch.

Ivan, Branislav, Ing. arch.

Ivan, Branislav, Ing. arch.

1.1 architekt 1.2 19.06.1956 1.3 Spišská Sobota (Poprad), Veľká (Poprad)  3.1 V nemeckej projektovej firme spracovával architektonické návrhy na prestavbu centier nemeckých miest. Jeho vlastná projektová firma Archstudio v Poprade sa zameriava na tvorbu architektonických návrhov a projektov stavieb a interiérov. Pod jeho vedením získala viacero ocenení 3.2 Realizované diela: Budova ČSO-stav (Poprad), Reštaurácia Mystery (Nám. sv. Egídia, Poprad), rekonštrukcia firmy Agro (Poprad), štýlová reštaurácia Turnička (Lipt. Teplička),  penzión Credo (Dolný Smokovec), interiéry firmy Whirlpool (Bratislava), Polyfunkčná budova na ul. D. Tatarku (Poprad), Polyfunkčná budova na sídl. Juh III (Poprad), Športová hala (Poprad), Obchodná ulička (Starý Smokovec), Autobusová stanica (Tatranská Lomnica), bytové domy (Poprad, Dolný Smokovec); Víchrica 19.11.2004 (Starý Smokovec), 2005 [pamätník]. Participácia na investičných akciách: Štúdia na Aquapark (Poprad), Športová hala (Poprad), rozšírenie sídliska Juh, Obchodné centrum  (Dubaj) a ďalšie [s kol. Archstudio] 3.3 Súťaž o rodinné domy pre poľnohospodárov (Bratislava), 1986 [3. miesto]; Medzinárodná súťaž WEKA, 2002 [uznanie]; Súťaž na Juniorhotel (Horný Smokovec), 1987  [1. miesto] 3.4 Slovenská komora architektov, 1997-.