Architektúra. Výtvarné umenie. Fotografia. Divadlo. Film. Tanec. (Sg PL 7)

Fotografia tatrzańska do roku 1918 : Stanisław Bizański, Awit Szubert/Aleksander Żakowicz, Kazimierz Gajewski.
Częstochowa - Katowice - Lwów: Wyższa Szkoła Pedagogiczna - Uniwersytet Śląski - Centrum Europy, 2004. -  144 s. - Reg. fotografov a zakladateľov [obsahuje aj profily fotografov na slovenskej strane Tatier]. Poznámky.  Bibliografia. Slovenské miestopisné názvy (rôzne jazykové verzie). Suplement do „Fotografii tatrzańskiej do 1918 roku" na voľnom dvojliste.

Publikácia obsahuje aj historické fotografie zo slovenskej strany Tatier (Popradské  a Štrbské pleso.  Ľubovniansky hrad. Lomnický šít. Mengusovská dolina. Rainerova chata. Tri koruny. Starý Smokovec. Veľký vodopád Studeného potoka. Splav po Dunajci. Litvorové pleso. Vysoká a Rumanove plieska.  Gazdovská chalupa na Orave. Fragment z obce Sp. Hanušovce. Žena s dieťaťom pred domom v Sp. Hanušovciach. Železné vráta od Zlomísk. Malý Javorový štít s pamätnou doskou K. Bachledovi.

Góry w ekslibrisie/Krzystof Kmieć.
Zakopane : Tatrzański Park Narodowy, 2005. - 16 s. - Profil autora.

Katalóg výstavy exlibrisov s horskou tematikou pri príležitosti 150. výročia organizovaného tatranského horského vodcovstva v Zakopanom.  Október-november 2005

Kościoły polskiego i słowackiego Spisza/opracowanie Stanisław Apostoł, Grzegorz Kubal.
Krosno - Niżne Łapsze : Arete II - Urząd Gminy, 2005. - 172 s.

Štvorjazyčné vydanie (poľsko-slovensko-nemecko-anglické). Stručné dejiny poľského a slovenského Spiša. Prehľadné usporiadanie s mapkami, fotografiami, odborným komentárom. Popis turistických trás vedúcich Spišom (Gotická cesta, trasa derevenej architektúry a ďalšie). Publikácia obsahuje zo slovenskej strany kostoly v Sp. Starej Vsi, Sp. Kapitule, Sp. Sobote, Červenom Kláštore, Kežmarku, Levoči.

Krygowski : historia fotografii tatrzańskiej/Zbigniew Ładygin.
Zakopane : Tatrzański Park Narodowy, 2007. - 72 s. - Fotogr.

Zbierka tatranských fotografií Stanisława Krygowskeho (1868-1944) - fotografoval veľa a dobre -  s osobným komentárom autora, ktorý sa usiluje z daného a videného v minulosti zachtyiť podstatu, postrehnút spojivá so súčasnosťou.

Ladislav Mednyánszky: z cyklu Artyści pogranicza.
Nowy Targ : Ośródek współpracy polsko-słowackiej, 2007. - Katalóg výsta

Medňanský, Ladislav, 1852-1919

Jan Kanty Pawłuśkiewicz: z cyklu Artyści pogranicza.

Pawłuśkiewicz, Jan Kanty, 1942-

Nikifor Sutor: z cyklu Artyści pogranicza.

Sutor, Edward, 1917-1984 - Krynicki, Nikifor, 1895-1968

Kostur: Żydzi w malarstwie Karola Kostura.

Kostur, Karol, 1919-2000

Pozri aj: