Horská turistika. Horolezectvo. Turistické spolky. PTTK. Horské vodcovstvo. Turistické chodníky. Horské turistické chaty (Sg PL 796.5)

Zarys dziejów polskiej turystyki górskiej / Władysław Krygowski.
Warszawa : Sport i Turystyka, 1973. - 147 s.- Pozn.

Od priekopníkov po súčasníkov poľskej horskej turistiky. „Taternictvo". Horolezectvo, lyžiarstvo aj jaskyniarstvo. Horské vodcovstvo a záchranárstvo. Poľské horolezecké expedície.

Wierchy Polskie 1873-1973.
Warszawa : Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznavcze, 1973. - 32 s.

K storočnica založenia PTK. Z dejín poľskej vysokohorskej turistiky. Prehľad podujatí k slávnemu výročiu.

Tatrami urzeczeni: dawna turystyka w słowie i obrazie / wyboru dokonał i opracował Roman Hennel.
Warszawa : Sport i Turystyka, 1979. 280 s., obr. v texte. - Zoznam fotografií. Reg. autorov spomienok s profilom a fotogr.

Poznávanie Tatier od začiatku 19. storočia (Staszic) do približne prvej tretiny 20. storočia. Zbierka autentických historických textov a dobových fotografií. Presah aj do slovenských Tatier (Staszic, Gosczyński, Pietrusiński, Lusczewska, Steczkowska, Lapczyński, W. Eljasz-Radzkowski a mnohí ďalší).

Schronisko PTTK im. Stanisława Staszica nad Morskim Okiem w Tatrach / Edward Moskała.
Warszawa - Kraków : Wydawnictwo PTTK Kraj, 1982. - 48 s. - 14 s. obr. príl. - Bibliogr.

História chaty od jej začiatkov do polovice osemdesiatych rokov.

Schronisko PTTK  w Dolinie Pięciu Stawów Polskich/ Edward Moskała.
Warszawa - Kraków : Wydawnictwo PTTK Kraj, 1985. - 56 s. - 8 s. obr. príl. - Bibliogr.

História chaty od jej začiatkov po osemdesiate roky.

Z historii znakowania szlaków w Tatrach polskich/ Władysław Midowicz.
Warszawa - Kraków : Wydawnictwo PTTK Kraj, 1986. - 32 s.  - Bibliogr. - Biblioteczka Turysty Górskiego. Tom czternasty.

Vysokohorské tatranské trasy (1887-1912). Poľské trasy na uhorskej strane. História Orlej prti. Študentský značkársky spolok obnovuje tatranské trasy. Jazyková úprava tatranskej siete po r. 1932. Lyžiarske trasy. Trasy vidma. Úprava parkových ciest. Tatranskí značkári.

Dzieje Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego /  Władysław Krygowski.
Warszawa - Kraków : Wydawnictwo PTTK Kraj, 1988. - 148 s. - Menný a geogr, register. Res. angl.

Dejiny a činnosť Poľského tatranského spolku. Náčrt východiskovej situácie, založenie spolku (1873), zaslúžilé osobnosti, členovia spolku, chaty a trasy turistické, spory a rozpory, vývoj až po súčasnosť, jednotlivé oddiely v celom Poľsku.

Schronisko PTTK im. Walerego Goetla na Hali Ornak.
Kraków : Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej, [b. r.], 8 s.

Propagačná skladačka turistickej chaty na Holi Ornak. Charakteristika prostredia. Predchodcovia. Profil W. Goetela. Súčasné možnosti.

Schronisko PTTK na Polanie Chocholowskiej.
Kraków : Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej, [b. r.], 12 s.

Propagačná skladačka turistickej chaty na Polanie Chocholowskej. Charakteristika prostredia. Predchodcovia. Súčasné možnosti.

Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki.
Kraków : Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej, [b. r.], 8 s.

Propagačná skladačka turistickej chaty na Dolinie Roztoki. Charakteristika prostredia. Predchodcovia. Profil W. Pola, patróna chaty. Súčasné možnosti.

Historia przewodnictwa tatrzańskiego / Zofia Stecka. [2x]
Zakopane : Tatrzański Park Narodowy, 1995. - 302 s. - Zoznamy tatranských horských vodcov poľských aj slovenských, prehľad túr.

Dejiny tatranského horského vodcovstva v Poľsku. Ale aj kapitola: Vodcovstvo na južnej strane Tatier, s. 210-247.

Statut Polskiego Towarzysztwa  Tatrzańskiego.
[Zakopane] : [Polskie Towarzysztwo Tatrzańskie], 1998. - 16 s.

Schválený na 4. zjazde delegátov PTT 21. novembra 1998 v Zakopanom.

45 lat Koła Przewodników Tatrzańskich im. Janusza Chmielowskiego w Katowicach 1953-1998 .
Katowice : Koło Przewodników Tatrzańskich, 1999. - 112 s. - Men. reg.

45 lat Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki v Karkowie: zarys monograficzny/ Janusz Konieczniak.
Kraków : [s.n.], 2000. - 132 s. - Men. reg.  -  Fotogr., tab.

Genéza. Členovia. Bibliografia. Literatúra.

70 lat Górskiej Odznaki Turzsztycznej PTT - PTTK.
Kraków : Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, 2004. - 48 s. - Prehľad adries terénnych verifikačných referátov.

Z histórie turistických odznakov. Malopoľské hory - krása v rôznorodosti.

Pozri aj :

Posledná úprava Sobota, 19 Február 2011 09:03